Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci bawiły się rtęcią

Data publikacji 18.05.2007

Wczoraj po południu śląscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn w wieku 24 i 46 lat, którzy dali dzieciom do zabawy silnie trującą rtęć. Ok. 300 ml tej niebezpiecznej substancji dzieci rozlały na korytarzu w bloku. Ewakuowano wszystkich jego mieszkańców. Po zbadaniu dzieci nie stwierdzono u nich objawów zatrucia. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Wczoraj około 15:15 policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy udostępnili dzieciom rtęć. Jak ustalili prowadzący sprawę funkcjonariusze, młodszy z mężczyzn zabrał słoik swojemu kompanowi i dał go do zabawy grupce dzieci w wieku od 4 do 16 lat. Ta niebezpieczna zabawa skończyła się ewakuacją wszystkich mieszkańców bloku w Jaworznie. Ewakuowano ich do pobliskiej szkoły. Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne patrole, straż miejska, służby ratownicze i pracownicy sanepidu. Wszystkie dzieci uczestniczące w zabawie zostały zbadane. Lekarze nie stwierdzili u pacjentów objawów zatrucia.

Badanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u zatrzymanych mężczyzn ponad 1,2 i 3,3 promila. Właściciel niebezpiecznej substancji oświadczył policjantom, że rtęć dostał około 10 lat temu od swojego, nieżyjącego już kolegi. Teraz zatrzymani odpowiedzą przed sądem za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy.                                                                          

 

Powrót na górę strony