Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W aucie wiózł blisko 10 tys. porcji narkotyków

Data publikacji 16.08.2011

W ręce głogowskich policjantów wpadł 24-letni kierowca, który wiózł swoim autem blisko 10 tys. porcji amfetaminy. Zatrzymany do kontroli drogowej mężczyzna próbował uciekać, po krótkim pościgu jednak został zatrzymany. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna jechał samochodem marki BMW. Po zatrzymaniu auta, starał się jeszcze uniknąć policyjnej kontroli i spróbował pieszej ucieczki z reklamówką, którą po drodze wyrzucił. Po krótkim pościgu został jednak zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli również reklamówkę, w której jak się okazało, były narkotyki.

Z szacunków wynika, że z takiej ilości zabezpieczonej amfetaminy można byłoby uzyskać blisko 10 tys. porcji. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci znaleźli również wagę elektroniczną, służącą do porcjowania narkotyków oraz inne przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci sprawdzają pochodzenie zabezpieczonych przedmiotów oraz ustalają skąd zatrzymany miał narkotyki i gdzie miały one trafić. Decyzją sądu zatrzymany 24-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP
 

Film W aucie wiózł blisko 10 tys. porcji narkotyków


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik W aucie wiózł blisko 10 tys. porcji narkotyków (format flv - rozmiar 4.35 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja