Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

1,5 roczne dziecko samo na ulicy - jego rodzice pijani

Data publikacji 16.08.2011

1,5 roczna dziewczynka sama, bez opieki znalazła się na ruchliwej ulicy Wałbrzycha. Trafiła tam po tym, jak wyszła z mieszkania, w którym jej rodzice spożywali alkohol. Matka i ojciec zostali zatrzymani do wyjaśnienia przez policjantów. Dziecko po przebadaniu przez lekarza, zostało przekazane pod opiekę babci.

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali w jednym z mieszkań kobietę i mężczyznę, którzy będąc pod wpływem alkoholu sprawowali opiekę nad 1,5 roczną dziewczynką. Zatrzymani to 40 - letnia matka i 34 – letni ojciec dziecka. Przeprowadzone badanie wykazało u kobiety blisko 1,5, a u mężczyzny ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Sprawa wyszła na jaw, gdy podczas domowej imprezy, dziewczynka wyszła niepostrzeżenie z mieszkania i pomaszerowała wprost na jedną z ruchliwszych ulic Wałbrzycha. O tym fakcie policjantów powiadomili telefonicznie kierowcy i przechodnie.

Po przepadaniu dziecka przez lekarza pogotowia ratunkowego, dziewczynkę przekazano pod opiekę babci. Jeśli zgromadzony materiał wykaże, że rodzice swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narazili dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja