Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa 10-16 – latków okradała magazyn ze słodyczy i zabawek

Data publikacji 16.08.2011

Złotoryjscy policjanci rozpracowali młodzieżową „grupę przestępczą”. Siedmioro dzieci w wieku od 10 do 16 lat okradało magazynek ze… słodyczy i zabawek. Ich łupem padł towar o wartości około 7 tys. złotych. Część artykułów już odzyskano.

Policjanci z komendy powiatowej w Złotoryi zatrzymali grupę włamywaczy i złodziei. Po rozpracowaniu sprawy okazało się, że to młodzi adepci złodziejskiego fachu, mający od … 10 do16 lat. Rozpoczęli swoje „doświadczenia” od niepozornego budynku, w którym jak się dowiedzieli, znajdowały się fajne rzeczy. Dzieci spotkały się na jednym z okolicznych podwórek i tam obmyśliły plany wielkiego skoku.

Przygotowania ruszyły pełną parą. Jedno z dzieci podejrzewając, że mogą być kłopoty z pokonaniem zabezpieczeń, przyniosło nawet łom. „Na oriencie” – jak stwierdzili - stanęła ich 10 - letnia koleżanka, siostra jednego z „mózgów” operacji. Kiedy ktoś zbliżał się do miejsca włamania, dawała znać pozostałym a wówczas włamywacze przestawali na chwilę lub po prosu uciekali, aby po chwili powrócić.

Po pokonaniu przeszkód w postaci desek, kraty i siatki dzieci zaczęły przeszukiwać magazynek. Ich łupem padły „fajne rzeczy”…. - lizaki, żelki, cukierki, zabawki itp. Rarytasem okazały się plecaki, w które mogli pochować pozostałe słodycze. Towaru było tyle, że dzieci nie mogły wszystkiego unieść i część łupu ukryły w pobliżu miejsca włamania – w zaroślach.

Pozostałe słodycze pochowali w piwnicach swoich domów. Ciekawostką jest to, że dzieci kilkukrotnie wracały do magazynku, do którego się włamały i wynosiły słodycze. Skład „grupy przestępczej„ zmieniał się. W sumie, we włamaniu i kradzieżach uczestniczyło 7 dzieci. Po ujawnieniu włamania wartość skradzionego towaru oszacowano na kwotę 7 tys. złotych.

Część skradzionych artykułów policjanci już odzyskali.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja