Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy personel medyczny na dyżurze

Data publikacji 16.08.2011

Szczecińscy policjanci zatrzymali trzy osoby z personelu medycznego jednego ze szpitali, które pełniły dyżur będąc w stanie nietrzeźwości. Najprawdopodobniej lekarz i dwie pielęgniarki odpowiedzą za narażenie 13-letniego pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Anonimowy rozmówca powiadomił telefonicznie dyżurnego komendy o tym, że lekarz dyżurny i dwie pielęgniarki oddziału Intensywnej Opieki Medycznej są w stanie nietrzeźwości i przygotowują do zabiegu dziecko.

Przybyły do szpitala patrol policji przy pomocy urządzenia służącego do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdził tę informację. Personel medyczny był w stanie nietrzeźwości. U lekarza urządzenie wykazało 1,40 promila alkoholu w organizmie, u jednej z pielęgniarek ponad 1 promil, u drugiej siostry 0,26 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym zdarzeniem powiadomiono dyrektora szpitala oraz prokuratora rejonowego. Grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła dokumentację medyczną, od personelu medycznego pobrano krew do badania, przesłuchano świadków zdarzenia a także zabezpieczono dwie butelki po alkoholu i sporządzono dokumentację fotograficzną gabinetu.

Za narażenie pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Powrót na górę strony