Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Starcia z kibicami

Data publikacji 20.05.2007

Dwóch policjantów i 19 pseudokibiców trafiło do śląskich szpitali po starciach do jakich doszło w sobotę przed meczem dwóch katowickich trzecioligowych drużyn - GKS-u i Rozwoju. Z kolei świętokrzyscy policjanci zatrzymali 17 kibiców z województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. Podczas meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim również doszło do bitwy. Policjanci użyli pałek i gazu łzawiącego.

W sobotę pijani kibice GKS-u przed meczem na stadionie Rozwoju zaatakowali kamieniami ochroniarzy. Natychmiast interweniowała Policja. Wtedy agresja kibiców skierowała się przeciwko funkcjonariuszom. Doszło do starć. Ranni w głowę po trafieniu kamieniami zostali dwaj policjanci.

By opanować sytuację trzeba było użyć m.in. strzelb gładkolufowych i armatek wodnych. Dziewiętnastu pseudokibiców trafiło do czterech katowickich szpitali. Niektórzy spośród nich, w obawie przed zatrzymaniem, uciekli ze szpitalnych ambulatoriów.

Siedmiu zatrzymanych przez policję mężczyzn ma dziś stanąć przed sądem 24-godzinnym. Odpowiedzą za udział w zamieszkach, niszczenie mienia i czynną napaść za policjanta. Tylko za to ostatnie przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Również w sobotę świętokrzyscy policjanci zatrzymali 17 kibiców z województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. Przed meczem KSZO Ostrowiec-Polonia Warszawa w Ostrowcu Świętokrzyskim grupa 150 przyjezdnych usiłowała wtargnąć na stadion. Chuligani zaatakowali ochronę, interweniowali policjanci. Użyli pałek służbowych i gazu obezwładniającego.

Do drugiej interwencji doszło już w czasie spotkania. Wtedy to duża grupa kibiców Ostrowca próbowała przedostać się do przyjezdnych. Ponieważ działania ochrony były nieskuteczne, do akcji znów włączyli się policjanci. Bilans to zatrzymanych 17 kibiców z Warszawy i okolic, a także z Kielc i Ostrowca. Wszyscy są w wieku 14-35 lat. Część z nich była pod wpływem alkoholu.

Nieletnimi zajmie się teraz sąd rodzinny, pozostałymi sąd 24-godzinny. Ponadto trzech kibiców odpowie za czynną napaść na pracownika ochrony, za co grozi do dwóch lat więzienia.
Powrót na górę strony