Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gnał z prędkością blisko 180 km/h

Data publikacji 18.08.2011

500 złotych mandatu i 10 punktów karnych otrzymał kierowca audi, zatrzymany przez głogowskich policjantów, który na odcinku drogi, gdzie obowiązywała dopuszczalna prędkość do 90 km/h, gnał z prędkością blisko 180 km/h. Policjanci, pełniąc służbę radiowozem alfa Romeo, przeprowadzili pomiar prędkości auta jadącego z przeciwka.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z głogowskiej komendy powiatowej, pełniąc służbę na drodze krajowej nr 12, w okolicach miejscowości Serby pod Głogowem zauważyli bardzo szybko zbliżające się z przeciwka auto. Przeprowadzony wideorejestratorem pomiar prędkości wykazał, że kierujący samochodem marki Audi pędził z prędkością blisko 180 km/h. Kierowca kompletnie zignorował przepisy, które na danym odcinku drogi dopuszczały maksymalną prędkość do 90 km/h.

Zatrzymany do kontroli kierowca to 30–letni mieszkaniec Wałbrzycha. Był zaskoczony pomiarem prędkości. W rozmowie z funkcjonariuszami stwierdził, że lubi szybko jeździć. Przekroczenie dozwolonej prędkości zakończyło się dla niego mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Film Gnał z prędkością blisko 180 km/h


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Gnał z prędkością blisko 180 km/h (format flv - rozmiar 2.96 MB)

Powrót na górę strony