Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kursant prawa jazdy

Data publikacji 21.05.2007

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących w wieku 18 i 51 lat. Młodszy mężczyzna - z jednym promilem alkoholu w organizmie - uczył się jeździć przed egzaminem na prawo jazdy. Jego starszy kolega miał 2,5 promila.

Kieleccy policjanci zauważyli opla astrę, którego kierowca zauważył policjantów i zatrzymał pojazd 100 m od nich. Ku narastającemu zdziwieniu policjantów, kierowca z pasażerem wybiegli z auta i wsiedli z powrotem zamieniając się  miejscami. Gdy auto ruszyło zatrzymali je policjanci. 

Okazało się, że siedzący za kierownicą 51–letni mężczyzna jest kompletnie pijany. Obok niego siedział jego 18–letni, również nietrzeźwy, znajomy. Kierowca tłumaczył policjantom, że dał wcześniej kierować samochodem pasażerowi, gdyż ten ma niedługo zdawać na prawo jazdy. I zaproponował policjantom 100 zł w zamian za odstąpienie od czynności.

Teraz obaj mężczyźni trafią do prokuratury. Młodszemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, starszy musi liczyć się z karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

 

Powrót na górę strony