Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibic odpowie za zniszczenia na stadionie

Data publikacji 19.08.2011

Kryminalni z komendy miejskiej w Gdańsku przy współpracy z krakowskimi policjantami zatrzymali pseudokibica, podejrzanego o uszkodzenie mienia na krakowskim stadionie podczas meczu Lechii Gdańsk i Cracovii Kraków. Jak ustalili policjanci, w przerwie sportowej rywalizacji obu drużyn, 23-letni gdańszczanin zdemolował damską i męską toaletę. Właściciel obiektu wycenił straty na prawie 30 tys. zł.

W kwietniu br. policjanci z Krakowa zostali powiadomieni przez pracownika klubu Cracovii, że podczas meczu Cracovii i Lechii Gdańsk, doszło do zniszczenia dwóch toalet przeznaczonych dla kibiców drużyny przyjezdnej. W obu sanitariatach uszkodzone zostały elementy wyposażenia tych pomieszczeń, a wartość strat powstałych z tytułu tych zniszczeń zgłaszający wycenił na prawie 30 tys. zł.

Policjanci z Krakowa nawiązali współpracę z gdańskimi funkcjonariuszami. Dzięki ustaleniom kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, udało się zidentyfikować pseudokibica, który zdemolował dwie toalety na krakowskim stadionie.

W środę rano 23-letni gdańszczanin został zatrzymany przez policjantów. Po zatrzymaniu usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Praca śledczych wykazała, że w przerwie meczu młody mężczyzna wszedł do toalet i zniszczył ich wyposażenie. Między innymi powyrywał grzejniki oraz odpływy umywalek, uszkodził kasetony z sufitu i oświetlenie. Teraz 23-latek odpowie za ten akt wandalizmu przed sądem. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku/js)
 

Powrót na górę strony