Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabili za butlę z gazem i kuchenkę

Data publikacji 21.05.2007

Wczoraj policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę i 29-letnią kobietę, którzy pobili do nieprzytomności i okradli swojego współlokatora. Łupem sprawców padła butla gazowa i kuchenka. Za sprzedaż skradzionych rzeczy para złodziei kupiła alkohol. Tymczasem poszkodowany 47-latek zmarł w szpitalu. Zatrzymani usłyszą zarzut kradzieży i pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

Do zdarzenia doszło 20 maja w jednym z płońskich mieszkań. Jak wynika z ustaleń policjantów, 47-letni rencista udostępniał nieodpłatnie lokal parze młodych ludzi. Chciał w ten sposób im pomóc. Jednak ci wciąż urządzali libacje alkoholowe. Gdy po kolejnej z nich 47-latek kazał się wynieść mężczyźnie i kobiecie, ci skatowali go. Nieprzytomny 47-latek trafił do szpitala, gdzie na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Tuż po pobiciu sprawcy ukradli trzypalnikową kuchenkę gazową i jedenastokilogramową butlę gazową. Następnie uciekli z mieszkania poszkodowanego przez okno. Skradzione przedmioty sprzedali paserowi, a pieniądze przeznaczyli na alkohol.

Policjanci ustalili miejsce pobytu sprawców i zatrzymali ich. Badania alkotestem wykazały u mężczyzny 1,23 u kobiety 0,84 promila alkoholu. Skradzione przedmioty odzyskano. Policjanci zatrzymali również 37-letniego pasera z 1,89 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Powrót na górę strony