Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził podpaleniem funkcjonariuszy

Data publikacji 19.08.2011

Policjanci zatrzymali Sławomira M., podejrzanego o szereg przestępstw m.in. narażenie na ciężki uszczerbek na zdrowiu funkcjonariuszy i groźby karalne kierowane wobec rodziny i policjantów. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie otrzymali zgłoszenie, które dotyczyło kierowania gróźb karalnych pod adresem rodziny. Funkcjonariusze zastali podejrzanego 29-latka z rozpuszczalnikiem w jednym ręku i zapalniczką w drugim, grożącego spaleniem domu.

Mężczyzna nie reagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy i stawał się coraz bardziej agresywny. W końcu oblał interweniujących funkcjonariuszy rozpuszczalnikiem i im również zagroził podpaleniem. Policjanci błyskawicznie obezwładnili niebezpiecznego awanturnika i przewieźli 29-latka do policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Sławomir M. usłyszał zarzuty za narażenie na ciężki uszczerbek na zdrowiu funkcjonariuszy, groźby karalne kierowane pod adresem rodziny i policjantów oraz utrudnianie wykonywania czynności służbowych. Wczoraj sąd zastosował wobec Sławomira M. areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP/ pz)
 

Powrót na górę strony