Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dobijanie "Żoliborza"

Data publikacji 21.05.2007

Dziś w ramach programu "Bezpieczne miasta" policjanci z KWP w Radomiu zatrzymali 16 mężczyzn i dwie kobiety, których podejrzewa się o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Jak wynika z ustaleń policjantów, zatrzymane dziś osoby działały jako odłam tzw. grupy żoliborskiej. Ta akcja Policji pozwoliła na całkowitą likwidację tej groźnej grupy przestępczej.

Dzisiejsze zatrzymania doprowadziły do ostatecznego rozbicia tzw. żoliborskiej grupy przestępczej, której zarzuca się popełnianie najcięższych przestępstw i wprowadzanie do obrotu hurtowych ilości narkotyków. Od listopada 2006 do tej sprawy zatrzymano już 61 osób. 

Jak wynika z ustaleń policjantów, członkowie rozbitego dziś odłamu grupy próbowali opanować rynek narkotykowy w kilku powiatach. Środki odurzające dostarczali  do dyskotek, pubów i klubów, i lokalnym dilerom w okolicach Ciechanowa, Płońska i Mławy. Jednemu zatrzymanych prokurator przedstawił zarzut wprowadzenia do obrotu kilku kilogramów amfetaminy.

Wśród zatrzymanych jest też mężczyzna prowadzący agencję towarzyską na przedmieściach Ciechanowa. W jego specjalnie przystosowanym domu przebywały trzy kobiety, w tym dwie Białorusinki. Wśród zatrzymanych do wyjaśnienia był również klient tej agencji.

Zatrzymany właściciel agencji jest podejrzewany o współpracę z grupą przestępczą i rozprowadzanie narkotyków. Podobne zarzuty, lecz dotyczące znacznie większej skali, zostaną przedstawione kilkunastu innym mężczyznom.

Dzisiejsze działania Policji i prokuratury wpisują się w działania w ramach programu "Bezpieczne miasta". Program ten ma na celu ograniczanie w małych miastach najbardziej dotkliwej dla społeczeństwa przestępczości. 

W dzisiejszych działaniach wzięło udział prawie 170 funkcjonariuszy Policji i 66 radiowozów. Przeszukano 23 mieszkania, a funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali pod kątem przewożenia narkotyków ponad 170 samochodów.

Zobacz także: KGP: Policyjny program "Bezpieczne Miasta"

Powrót na górę strony