Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 2 miliony w "lewych" ubraniach

Data publikacji 22.08.2011

Bluzki, swetry, buty, torebki i czapki o szacunkowej wartości około 2 milionów złotych zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w Pruszkowie. Ponadto na poczet przyszłych kar zabezpieczono dwa lokale, samochód oraz pieniądze o łącznej wartości ponad 1,1 miliona. Katarzyna C., która zajmowała się wprowadzaniem do obrotu nielegalnych towarów, usłyszała 26 zarzutów. Zastosowano wobec niej dozór policyjny.

Operacyjni funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej weszli do sklepu w jednym z centrów handlowych koło Nadarzyna. W boksie, w którym sprzedawane były tekstylia znajdował się towar z nielegalnie naniesionymi znakami znanych firm odzieżowych. Punkt ten był wcześniej znany policjantom z uwagi na ilość zabezpieczonego nielegalnego towaru w grudniu 2010 roku. Również i tym razem zajmujący się zwalczaniem tego procederu funkcjonariusze byli zaskoczeni ilością zakwestionowanego towaru. Wspólnie z policjantami na realizację pojechał przedstawiciel kancelarii prawnej dokonujący wstępnej oceny autentyczności towaru. Na bieżąco stwierdził, że okazywana mu konfekcja ma nieautentyczne oznaczenia.

Funkcjonariusze zabezpieczyli bluzki, buty, sukienki, czapki, szaliki, torebki - łącznie ponad 40 światowych marek. W wyniku przeszukania pomieszczeń sklepowych i magazynowych ujawniono towar o wartości ponad 780 tysięcy zł. Natomiast sprawdzenie samochodów dało kolejne ustalenia o wartości ponad 1 milion 400 tysięcy złotych. Łączna szacunkowa wartość towaru to ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych.

Oprócz tego policjanci zajęli mienie ruchome i nieruchome właścicielki: lokal mieszkalny i użytkowy, samochód oraz pieniądze. 35-letniej Katarzynie C. zajmującej sie nielegalnym procederem przedstawiono łącznie 26 zarzutów. Wobec zatrzymanej orzeczono dozór policyjny.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony