Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Więził i wykorzystywał seksualnie 14-latkę

Data publikacji 22.08.2011

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o to, że pozbawił wolności 14-letnią dziewczynkę, znęcał się nad nią ze szczególnym okrucieństwem oraz wykorzystywał ją seksualne. Sprawca wykorzystał fakt, że małoletnia uciekła z domu rodzinnego. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany. Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Wałbrzyscy policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego poszukiwali 14-letniej dziewczynki, która uciekła z domu rodzinnego. Pracując nad tą sprawą, zatrzymali 21-letniego mężczyznę, w mieszkaniu którego znaleziono poszukiwaną. Zatrzymany podejrzany jest o pozbawienie wolności małoletniej, znęcanie się nad dziewczynką ze szczególnym okrucieństwem oraz jej wykorzystywanie seksualne.

Sygnał o ewentualnym miejscu, gdzie może przebywać dziewczynka, wałbrzyscy policjanci otrzymali od funkcjonariuszy z Kłodzka. Gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania, znaleźli ją w szafie, pod stertą ubrań. Wyglądało, jakby się ukrywała przed Policją.

Po powrocie do domu rodzinnego, dopiero po 10 dniach zdecydowała się opowiedzieć swojej matce o tym, co ją spotkało. Wówczas na jaw wyszły okoliczności jej pobytu w Szczawnie Zdroju. Okazało się, że mężczyzna przetrzymywał ją tam. Groził pozbawieniem życia, głodził, zastraszał. Ponadto bił ją, dusił, a nawet ranił w rękę gwoździem. Przez cały czas wykorzystywał ją również seksualnie.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna wykorzystał fakt ucieczki dziewczynki z domu, nie informując jej rodziców, których dobrze znał, że jest ona u niego. Podczas jego nieobecności w mieszkaniu kazał dziewczynce zachowywać się cicho i ukrywać się w szafie pod warstwą ubrań.

Zatrzymany mężczyzna, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Teraz za wszystkie czyny, których się dopuścił, może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony