Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 13 stadionowych chuliganów

Data publikacji 22.08.2011

Policjanci z Dzierżoniowa i Świdnicy zatrzymali 13 pseudokibiców w związku ze zdarzeniami, do których doszło w trakcie i po zakończeniu meczów piłkarskich. Sprawcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Dzierżoniowa po zakończeniu meczu piłkarskiego pomiędzy drużynami „Bielawianka” Bielawa – „Lechia” Dzierżoniów zatrzymali chuliganów, którzy wtargnęli na murawę boiska. Grupa gospodarzy zamierzała przedostać się do sektora kibiców z Dzierżoniowa. Szybka i zdecydowana interwencja funkcjonariuszy uniemożliwiła im dotarcie do celu. Na płycie boiska i trybunach policjanci zatrzymali 12 pseudokibiców, którzy naruszyli porządek podczas imprezy masowej. Jednym z zatrzymanych okazał się nieletni, którego przekazano rodzicom. On odpowie za swój czyn przed sądem rodzinnym i nieletnich. Pozostali sprawcy w wieku od 18 do 32 lat odpowiedzą w trybie przyspieszonym przed Sądem Rejonowym w Dzierżoniowie. Policjanci w dalszym ciągu nad tą sprawą pracują. Bardzo dokładnie analizują zapisy z monitoringu i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Pseudokibicom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grożą im również środki karne takie jak zakaz wstępu na imprezę masową od 2 do 6 lat.

Natomiast w Świdnicy po meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Stal Świdnica i Piast Nowa Ruda kibice przyjezdni zachowywali się agresywnie i awanturowali się. Podczas podjętej przez policjantów interwencji, jeden z kibiców nich zaatakował policjantów nożem. Funkcjonariusze w celu odparcia ataku użyli broni służbowej, oddając strzały ostrzegawcze. Następnie policjanci zatrzymali agresywnego i nietrzeźwego pseudokibica. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Nowej Rudy. Nietrzeźwy sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu zatrzymanemu zostaną postawione zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza Policji. Za czyn ten grozi zatrzymanemu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony