Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano handlarzy nielegalnym tytoniem i alkoholem

Data publikacji 22.08.2011

Wspólna akcja policjantów z Poznania i funkcjonariuszy Izby Celnej zakończyła się zatrzymaniem dwóch mężczyzn podejrzanych o handel alkoholem i papierosami bez polskich znaków akcyzy. Ponadto podczas akcji na terenie posesji pod Łodzią zabezpieczono papierosy z białoruską akcyzą oraz inne materiały dowodowe.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu zatrzymali w piątek dwóch mężczyzn podejrzanych o handel tytoniem niewiadomego pochodzenia i papierosami bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zatrzymali obu mężczyzn podczas transakcji handlowej na polnej drodze pod Szamotułami. Jeden z nich miał w swoim samochodzie 200 kg tytoniu, 25 litrów spirytusu i około 3 000 sztuk papierosów z białoruską akcyzą. Sprzedającym okazał się 57–letni mieszkaniec Łodzi a potencjalnym kupcem był 56–latek z powiatu szamotulskiego.

Policjanci z Poznania w tym samym czasie wkroczyli na teren posesji pod Łodzią, gdzie znaleźli kolejne 800 kg tytoniu, 10 000 sztuk papierosów z białoruską akcyzą. W ich ręce wpadło także około 1 000 opakowań do tytoniu znanej polskiej marki oraz część samochodu osobowego volvo. Wraz z policjantami z PG KWP w Poznaniu w akcji brali udział funkcjonariusze Izby Celnej z Poznania. Oszacowali oni, że wartość rynkowa zabezpieczonego tytoniu wynosi ponad 300 000 zł a straty Skarbu Państwa przekraczają kwotę 800 000 złotych.

Policjanci, którzy prowadzą to śledztwo, pierwsze informacje o tym procederze otrzymali jesienią 2010 roku. Wynikało z nich, że w niewielkiej miejscowości pod Szamotułami mieszka osoba, która zajmuje się hurtowym handlem tytoniu i alkoholu niewiadomego pochodzenia. Po potwierdzeniu tych informacji zawiadomiono prokuraturę i przygotowano realizację sprawy.

Zatrzymani w sobotę dwaj mężczyźni są znani Policji z podobnych spraw. Jeden był dwukrotnie karany za podobne przestępstwa a drugi spędził rok w więzieniu za to samo. Obaj mają także wyroki sądowe w zawieszeniu.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Powrót na górę strony