Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana wiozła dzieci do kościoła

Data publikacji 21.05.2007

Ostródzcy policjanci zatrzymali 40-letnią Dorotę K., która spowodowała kolizję drogową. Pijana matka z trzema promilami alkoholu wjechała w płot sąsiadów. Jak się okazało wiozła swoje dzieci do kościoła na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

Wczoraj około 12:30 policjanci zatrzymali 40-letnią Dorotę K., która spowodowała kolizję drogową i zniszczyła 20 metrów płotu sąsiadów. Na jednej z ulic, kobieta kierująca plymouth voyager straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w płot sąsiadów. Z relacji świadków wynikało, że kobieta próbowała odjechać z miejsca kolizji. Po nieudanej próbie zostawiła samochód i razem ze swoimi dziećmi 7-letnim chłopcem i 10-letnią dziewczynką poszła pieszo do kościoła. 

Policjanci ustalili właścicielkę pojazdu, jej adres i miejsce, w którym przebywała. Funkcjonariusze znaleźli kobietę w kościele, w którym trwała uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej córki pani Doroty. Tam kobieta została zatrzymana. Dzieci, które wcześniej jechały z matką samochodem, zostały pod opieką babci.

Badania wykazały prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po przeprowadzonych czynnościach 40-latkę zwolniono. Jej auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu. Sprawczyni przyznała się do prowadzenia pojazdu i spowodowania kolizji drogowej.

Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 10 lat..     

 

 

Powrót na górę strony