Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci miały podróżować niesprawnymi autokarami

Data publikacji 21.05.2007

Policyjna kontrola dwóch autokarów prywatnego przewoźnika, którymi miały jechać dzieci wykazała w nich znaczne usterki techniczne. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne autokarów, kierowcę ukarali grzywną.

Dzisiaj rano policjanci jasielskiej drogówki, na prośbę dyrekcji szkoły sprawdzili stan techniczny autokaru prywatnego przewoźnika, którym dzieci miały jechać na wycieczkę do Rabki. Trasa, którą uczniowie mieli do pokonania liczy ponad 140 kilometrów. W trakcie kontroli autokaru policjanci wykazali, że bieżnik opon jest nadmiernie zużyty. Co więcej, w autobusie nie działało światło stop. Usterki dyskwalifikowały pojazd do jazdy. Po godzinie przewoźnik podstawił następny autobus. Funkcjonariusze poddali go kontroli. Okazało się, że i ten ma nadmiernie zużyte ogumienie. Dzieci wyruszyły na wycieczkę sprawnym autobusem innego przewoźnika.

Przypominamy, że na życzenie rodziców, nauczycieli ale również organizatorów, przed wyjazdem autokaru, policjanci ruchu drogowego mogą skontrolować trzeźwość kierowcy, wymagane dokumenty, stan techniczny pojazdu. Wystarczy zadzwonić na numer 997 lub 112 z telefonu komórkowego. 

Powrót na górę strony