Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za pobicie półtorarocznego dziecka

Data publikacji 21.05.2007

Mieli zapewnić bezpieczeństwo i opiekę półtorarocznej dziewczynce, a skończyło się na jej pobiciu i leczeniu szpitalnym. Domniemany sprawca usłyszał dziś zarzuty pobicia i znęcania się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem. Jak wynika z ustaleń policjantów, 30-letni Paweł K. miał bić dziecko po całym ciele. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

11 maja tego roku matka zawiozła swoją półtoraroczną córkę do siostry mieszkającej w Głogówku. Dziewczynka miała tam pozostać pod opieką cioci na czas wyjazdu mamy do pracy za granicę. 

W niedzielę około godziny 13.00, 26-letnia ciocia zadzwoniła na pogotowie. Twierdziła, że dziewczynka jest osłabiona i trudno z nią nawiązać kontakt. Przybyły na miejsce lekarz zdecydował o natychmiastowym przewiezieniu małej do szpitala. On też powiadomił policjantów z Głogówka, że dziewczynka nosiła liczne ślady (sińce i zadrapania) na całym ciele, które mogły wskazywać, że dziewczynka była bita. Do domu opiekunów dyżurny natychmiast wysłał patrol. Niestety, funkcjonariusze w mieszkaniu nikogo nie zastali. 

Głogóweccy i prudniccy policjanci rozpoczęli poszukiwania 26-letniej Patrycji K. i jej 30-letniego męża Pawła K. Tego samego dnia około godziny 16.00. oboje zostali zatrzymani na terenie miasta. Po wstępnym przesłuchaniu kobieta została zwolniona do domu, natomiast jej mąż pozostał w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia (miał 0,32 promila alkoholu w organizmie). 

Jak ustalili policjanci, dziewczynka prawdopodobnie w czasie pobytu w Głogówku kilkakrotnie była uderzana rękami po całym ciele przez 30-letniego wujka. To miało doprowadzić do licznych sińców w okolicach głowy i pośladków. 

Dzisiaj policjanci i prokurator przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzuty pobicia i znęcania się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem. Pawłowi K. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony