Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Diler chciał przekupić policjantów

Data publikacji 21.05.2007

Policjanci z Gdańska patrolujący obszar leśny zatrzymali 29-letniego Macieja M., który miał przy sobie 130 porcji konopi indyjskich. Jak się okazało, czarnorynkowa wartość narkotyków to około 3 tys. zł. Ponieważ zatrzymany w zamian za wypuszczenie zaproponował policjantom 10 tys. zł łapówki doszedł mu kolejny zarzut.

W piątek wieczorem podczas patrolu lasu policjanci z komisariatu na Suchaninie zatrzymali 29-letniego Macieja M. Mężczyzna na widok zbliżających się do niego funkcjonariuszy zaczął uciekać. Wbiegł na wał, potknął się i stoczył z urwiska wpadając na drzewo. Zatrzymany mężczyzna miał przy sobie siatkę z zawartością 130 porcji konopi indyjskich. Wartość czarnorynkowa tych narkotyków to ok. 3 tys. zł. W zamian za wypuszczenie go zaproponował policjantom 10 tys. złotych.  

Gdańszczanin odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i za próbę wręczenia policjantom korzyści majątkowej, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Dzisiaj sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Powrót na górę strony