Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował podróbkami

Data publikacji 24.08.2011

Podczas kontroli jednego z bazarów stołeczni policjanci zabezpieczyli towar z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm, którego wartość oszacowano na 40 tys. złotych. Zatrzymany został 40-letni obywatel Armenii. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kontrolowali bazar przy ulicy Grochowski, pod katem tego czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły koszulki, spodnie, skarpetki ze znakami towarowymi znanych firm. Towar oferował do sprzedaży 40-letni obywatel Armenii.

Policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do pochodzenia 600 sztuk oferowanego do sprzedaży asortymentu. Ich uwagę zwrócił przede wszystkim towar ze znakami towarowymi znanych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta, zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzaniu okazało się, że towar ma zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego asortymentu szacuje się na kwotę 40 000 złotych.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

(KSP/js)
 

Film Handlował podróbkami

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Handlował podróbkami (format flv - rozmiar 3.36 MB)

Powrót na górę strony