Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 81-letniej kobiety

Data publikacji 24.08.2011

Załoga śmigłowca dolnośląskiej Policji, na terenie rozległego kompleksu leśnego, namierzyła wyczerpaną i odwodnioną 81-letnią kobietę, która wybrała się do lasu na grzyby. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe przewiozło odnalezioną do szpitala. Na szczęście życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.


Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach około godziny 21.30 otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zaginięciu 81–letniej kobiety, mieszkającej w jednej z miejscowości leżących w gminie Przemków. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kobieta przed południem wybrała się na grzyby i nie wróciła do domu.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania, do których przyłączyli się także strażacy, straż leśna, rodzina oraz mieszkańcy. Prowadzących poszukiwania, w akcji wspierał także policyjny pies tropiący. Przeczesywano obszar miejscowości, w której mieszka zaginiona oraz okoliczne obszary leśne. Poszukiwania niestety nie przynosiły rezultatu.

Ponieważ miejscowość położona jest na obrzeżach borów dolnośląskich, gdzie występują rozległe kompleksy leśne, do działań włączyło się kolejnych kilkudziesięciu policjantów z oddziału prewencji z Legnicy. Do akcji wkroczył również policyjny śmigłowiec z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, na którego pokładzie był także policjant z polkowickiej komendy, który bardzo dobrze zna te obszary leśne.

Po kilkudziesięciu minutach lotu, policjanci z helikoptera zlokalizowali kobietę na jednej z łąk, położonych na obszarze leśnym. Znajdowała się ona w sporej odległości od swojego domu. Leżała w wysokiej trawie. Ponieważ nie było tam możliwości lądowania, funkcjonariusze z powietrza naprowadzali patrole na ziemi we właściwe miejsce.

Z uwagi na to, że odnaleziona była wyczerpana i odwodniona, wezwano na miejsce pogotowie ratunkowe, które przewiozło kobietę do szpitala. Na szczęście życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony