Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wywrócona łódź z dziećmi

Data publikacji 21.05.2007

Wrocławscy policjanci uratowali z Odry czwórkę dzieci w wieku 11 - 14 lat. Ich łódź przewróciła się podczas zorganizowanej wycieczki.

W piątkowe południe oficer dyżurny KMP we Wrocławiu otrzymał informację o wywróconej łodzi z dziećmi na Odrze. Niezwłocznie skierował tam policjantów. Powiadomiono również policjantów komisariatu wodnego, pogotowie ratunkowe i straż pożarną.

Pierwsi na miejsce dotarli policjanci z oddziału prewencji. Funkcjonariusze zauważyli w odległości około 250 metrów od mostu Sikorskiego wywróconą łódź. Obok niej, w wodzie była czwórka dzieci. Jedno z nich nie miało założonego kapoka. Jak się okazało później, byli to chłopcy w wieku 11 - 14 lat. Za tą łodzią, płynęły jeszcze dwie następne i łódź motorowa z organizatorem i jednocześnie opiekunem wycieczki.

Widząc to, policjanci natychmiast podjęli akcję ratunkową. Wspólnie z opiekunem grupy, dzieci doholowano do pobliskiej wyspy. Wyciągnięte z wody całe przemoczone i zmarznięte przewieziono motorówką na brzeg. Tam już czekało wezwane wcześniej pogotowie ratunkowe i straż pożarna. Po przebadaniu przez lekarza okazało się, że żadne z dzieci znajdujących się w wodzie nie wymagało hospitalizacji. Zostały one przekazane rodzicom.

Powrót na górę strony