Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali porobioną odzieżą

Data publikacji 25.08.2011

Odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi markowych firm wartą co najmniej 100 tys. złotych zabezpieczyli stołeczni policjanci. Na parkingu centrum handlowego w Wólce Kosowskiej zatrzymano dwoje obywateli Armenii. Natomiast policjanci z Koszalina zabezpieczyli torebkę ze skóry krokodyla oraz czapeczki, odzież i obuwie oznaczone znakami towarowymi znanych firm. W tej sprawie zatrzymano trzy osoby, a podróbki wyceniono na ponad 30 tysięcy złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą stołecznej Policji kontrolowali miejsca, w których sprzedawane są podrobione towary. W ten sposób trafili na parę wprowadzającą do obrotu odzież z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Podczas przeszukania samochodu dostawczego zabezpieczono 669 sztuk różnego rodzaju odzieży o szacunkowej wartości około 100 tys. złotych. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 2 tys. zł.

29-letnia kobieta i 56-letni mężczyzna, oboje obywatele Armenii, zostali przesłuchani. Najprawdopodobniej odpowiedzą z ustawy Prawo Własności Przemysłowej. Za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

(KSP/js)

***

Policjanci z Wydziału PG komendy miejskiej w koszalinie sprawdzili trzy wytypowane punkty sprzedaży odzieży w Koszalinie oraz w Mielnie. Towarzyszyli im przedstawiciele znanych firm produkujących ubrania, perfumy i galanterię skórzaną oraz biura do walki z przestępczością intelektualną i przemysłową. To oni na miejscu wskazywali, które przedmioty zostały bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi firm.

W jednym ze sklepów w Koszalinie policjanci oprócz kilku sztuk podrobionej odzieży znaleźli torebkę wykonaną z krokodylej skóry. Oferowanie do sprzedaży takiego produktu bez wymaganych dokumentów narusza postanowienia konwencji o ochronie dzikich zwierząt CITES i stanowi przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Na pozostałych dwóch stoiskach policjanci ujawnili łącznie prawie 120 sztuk podrobionej odzieży, galanterii skórzanej, czapek i butów o łącznej wartości ponad 30 tysięcy złotych. Cały towar został zabezpieczony, a troje właścicieli sklepów zostało zatrzymanych.

Sprzedawcy wkrótce usłyszą zarzuty. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie/js)

Wideo: KWP Szczecin

  • fot. KWP w Szczecinie
  • fot. KWP w Szczecinie

Film Handlowali porobioną odzieżą

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Handlowali porobioną odzieżą (format flv - rozmiar 2.14 MB)

Powrót na górę strony