Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Staże w Interpolu

Data publikacji 22.05.2007

Dwaj funkcjonariusze KGP rozpoczęli dwutygodniowy staż w siedzibie Międzynarodowej Organizacji Policji Kryminalnych – Interpol w Lyonie. Na mocy porozumienia z 12 grudnia 2006 r. pomiędzy przedstawicielami MSWiA i KGP z Interpolem w praktykach weźmie udział w sumie 8 osób. Polscy policjanci poza zapoznaniem się z funkcjonowaniem Interpolu podszkolą znajomość języków obcych.

Podczas praktyk funkcjonariusze - komisarz Paweł Dobosz i komisarz Tomasz Kwiatkowski - zapoznają się z działaniem Centrum Dowodzenia i Koordynacji Sekretariatu Generalnego Interpolu, które odpowiada za nadzorowanie przedsięwzięć realizowanych wspólnie przez kilka krajów i zapewnia wsparcie państwom członkowskim podczas sytuacji kryzysowych i imprez masowych.

Zdobyte tam doświadczenia ułatwią polskim policjantom pełnienie, po powrocie do kraju, służby w platformie wymiany informacji kryminalnych z zagranicą Europol-Interpol–Sirene. Będą oni również mieli możliwość pogłębienia wiedzy na temat zasad funkcjonowania Interpolu i procedur tam obowiązujących oraz nawiązania kontaktów z osobami, z którymi na co dzień realizowana jest współpraca Istotną korzyścią będzie również możliwość szkolenia praktycznej znajomości języków obcych.

 

Powrót na górę strony