Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy

Data publikacji 25.08.2011

Wspólna akcja policjantów z Legnicy i Jeleniej Góry zakończyła się zatrzymaniem dwóch mężczyzn oraz zabezpieczeniem prawie 340 kg tytoniu oraz 375 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Dodatkowo funkcjonariusze odzyskali dwa skradzione auta, których łączna wartość to blisko 190 tysięcy złotych.

Policjanci przeszukali jedną z posesji na terenie Legnicy, gdzie jak wynikało z ustaleń, w garażu mogą być przechowywane kradzione samochody. Funkcjonariusze na miejscu odnaleźli dwa auta skradzione wcześniej w Karpaczu. Po przeszukaniu garażu policjanci z legnickiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą ujawnili prawie 340 kg tytoniu oraz 375 litrowych butelek spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Jak oszacowano, wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynosi prawie 200 tysięcy złotych. Posiadacze nielegalnego towaru zostali zatrzymani. Są to mieszkańcy Legnicy w wieku 49 i 50 lat. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Zgodnie z kodeksem karno - skarbowym posiadaczom nielegalnych wyrobów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Odrębne postępowanie policjanci prowadzą w sprawie skradzionych aut. Zarzut paserstwa, czyli przechowywania przedmiotów pochodzących z przestępstwa usłyszał już 45 - letni mieszkaniec Legnicy. Auta odzyskane przez policjantów trafią do swoich właścicieli. Jedno z nich jest warte blisko 70 tysięcy, drugie natomiast - 120 tysięcy złotych.

Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony