Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznańscy policjanci zatrzymali podejrzanych o śmiertelne pobicie

Data publikacji 25.08.2011

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Obaj podejrzani są o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło latem ubiegłego roku w Chałupach na Półwyspie Helskim. Zatrzymanym grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Do pierwszego zatrzymania doszło tydzień temu w holenderskim Utrechcie. Policjanci z poznańskiej "celówki" dzięki precyzyjnym informacjom przekazanym holenderskiej Policji spowodowali błyskawiczne zatrzymanie Piotra R, podejrzanego o współudział w sprawie śmiertelnego pobicia. Już wcześniej policjanci zajmujący się tym śledztwem ustalili, że podejrzany zaraz po pobiciu uciekł z kraju i ukrywał się za granicą. Kwestią czasu było tylko ustalenie jego kryjówki. Policjanci i prokuratura prowadząca śledztwo czekają teraz na deportację Piotra R. do polskiego aresztu.

Wczoraj w mieszkaniu na jednym z poznańskich osiedli został zatrzymany drugi poszukiwany w tej sprawie mężczyzna - Paweł K. On również zbiegł za granicę, ale jakiś czas temu wrócił do Polski. Znalazł schronienie u znajomych i przez kilka miesięcy u nich przebywał. Paweł K. trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje prokuratura i sąd.

Przypomnijmy, że do śmiertelnego pobicia doszło 15 sierpnia 2010 roku w miejscowości Chałupy. Wczesnym rankiem w niedzielę na ścieżce wiodącej na plażę pobity został młody mieszkaniec Pucka. Obrażenia, jakich doznał były na tyle poważne, że wkrótce zmarł. Dotkliwie pobici zostali również dwaj jego koledzy. Już po dwóch godzinach od zdarzenia policjanci z komisariatu we Władysławowie na autostradzie A1 w okolicy Tczewa zatrzymali 9 osób jadących mikrobusem zamieszanych w tę sprawę. Spośród tych osób trzy usłyszały zarzuty i trafiły do aresztu. Policjanci, którzy od początku zajmowali się tą sprawą ustalili, że zamieszani w pobicie byli również inni mężczyźni, którzy tamtego dnia zdążyli uciec.

Poznańska "celówka" w styczniu tego roku przejęła sprawę poszukiwania zbiegłych podejrzanych. Obaj wywodzą się ze środowiska osób uprawiających sztuki walki. Paweł K. to były bokser, a Piotr R. jeszcze rok temu brał czynny udział w walkach Federacji MMA. Zatrzymany wczoraj Paweł K. i Piotr R. kilka dni temu w Holandii, to chyba ostatni sprawcy śmiertelnego pobicia w Chałupach, którzy będą odpowiadać za ten czyn.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony