Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zlikwidowało nielegalne laboratorium do produkcji mefedronu

Data publikacji 26.08.2011

Funkcjonariusze CBŚ na terenie województwa świętokrzyskiego zlikwidowali nielegalne laboratorium do produkcji narkotyków. Zabezpieczono dwie kompletne linie produkcyjne oraz 5 kg gotowego do dystrybucji środka - mefedronu. W ręce funkcjonariuszy wpadł jeden z organizatorów laboratorium, 33-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, podejrzany o udział w międzynarodowej, zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzenie na teren Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej co najmniej 50 kg mefedronu o wartości przekraczającej 1 mln zł.

W nielegalnym laboratorium zlikwidowanym na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci zabezpieczyli dwie kompletne linie produkcyjne oraz 5 kg gotowego do dystrybucji środka - mefedronu. Z szacunków funkcjonariuszy wynika, że jego hurtowa wartość na czarnym rynku przekracza 100 tys. zł.

Zatrzymany na miejscu 33-latek podejrzany jest o udział w międzynarodowej, zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzenie w okresie ostatnich dwóch miesięcy na terenie Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej co najmniej 50 kg mefedronu o wartości przekraczającej milion złotych.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Bielsku Białej, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Decyzją Sądu Rejonowego w Bielsku Białej 33-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucane mu przestępstwa grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalają zleceniodawców przestępczego procederu oraz odbiorców narkotyków.

Śledztwo w tej sprawie nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Bielsku Białej zostało wszczęte w kwietniu br.

Mefedron, jako narkotyk, jest nowością na rynku i staje się coraz bardziej popularny wśród dealerów i konsumentów. Z informacji uzyskanych przez Policję wynika, że środek ten zaczyna wypierać popularną dotąd amfetaminę. Mefedron, jako substancja psychotropowa, jest środkiem silnie uzależniającym a jego ewentualne przedawkowanie jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia osób go zażywających.

(KWP w Katowicach / mw)

Film CBŚ zlikwidowało nielegalne laboratorium do produkcji mefedronu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik CBŚ zlikwidowało nielegalne laboratorium do produkcji mefedronu (format flv - rozmiar 8.29 MB)

Powrót na górę strony