Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie podpalaczy

Data publikacji 22.05.2007

Policjanci z Nowej Soli zatrzymali dwóch sprawców 23 podpaleń lasów. Zatrzymani mężczyźni byli strażakami – ochotnikami. Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyźni spalili ponad 30 arów ściółki leśnej. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nad sprawą pożarów lasów w okolicach jednej z miejscowości gminy Nowa Sól policjanci pracowali od kwietnia tego roku, kiedy to doszło pierwszych podpaleń. Podejrzewali, że nie są to przypadkowe zaprószenia ognia. Ich przypuszczenia potwierdziły się w niedzielę 20 maja kiedy mężczyzna pilnujący pogorzeliska złapał na gorącym uczynku 21- letniego podpalacza.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do winy. Dodatkowo wskazał osobę, która mu w tym pomagała. Okazał się nim o rok młodszy mieszkaniec tej samej miejscowości. W sumie mężczyźni przyznali się do 23 podpaleń lasów. Jak obaj tłumaczyli, zmusiła ich do tego zła sytuacja materialna. Obaj byli strażakami ochotniczej straży pożarnej, a każdy wyjazd do pożaru był dla nich szansą na dodatkowe pieniądze.

O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd. Usłyszeli już zarzuty podpalenia. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. W tej chwili na miejscu podpaleń trwa wizja lokalna.

 

 

Powrót na górę strony