Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za uprowadzenie

Data publikacji 26.08.2011

Policjanci ze stołecznego „terroru” zatrzymali trzech mężczyzn mających związek z uprowadzeniem w Milanówku młodego mężczyzny na przełomie lipca i sierpnia br. W ręce funkcjonariuszy wpadli 22-letni Krystyn D., 23-letni Sebastian D. i 19-letni Sebastian K. Grodziska prokuratura objęła ich policyjnym dozorem. Grozić im może do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci stołecznego wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw przy pomocy policjantów z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali trzech mężczyzn mających związek z uprowadzeniem i pobiciem mieszkańca Milanówka. 22-letni Krystyn D., 23-letni Sebastian D. i 19-letni Sebastian K. uprowadzili mężczyznę, wywieźli go do lasu, a następnie pobili kopiąc i uderzając trzonkami od siekiery oraz ranili nożem. Ponadto w chwili zatrzymania przy Sebastianie K. policjanci znaleźli znaczną ilość narkotyków.

Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do komendy stołecznej Policji. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokuratura w Grodzisku Mazowieckim przedstawiła im zarzuty uprowadzenia i pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 23-latek ponadto usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Zatrzymanym może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

22-letni Krystyn D. znany jest policjantom komendy stołecznej z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw. W czerwcu br. był zatrzymany do zdarzenia o podobnym charakterze, w trakcie którego wspólnie z innymi mężczyznami uprowadził, wywiózł do lasu a następnie stosował przemoc bijąc go oraz groził w celu wymuszenia zwrotu pieniędzy za rozliczenia narkotykowe. Wówczas Prokuratura w Pruszkowie nie zastosowała żadnego środka zapobiegawczego.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony