Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrobiony towar za milion złotych

Data publikacji 26.08.2011

Towar o rynkowej wartości około miliona złotych zabezpieczyli policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego. Podczas działań zatrzymali 31-letniego obywatela Ukrainy, który oferował do sprzedaży obuwie, okulary przeciwsłoneczne, biżuterię, perfumy oraz torebki oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Policjanci z Ochoty wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego udali się na jeden z bazarów na terenie dzielnicy. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że oferowany tam towar do sprzedaży opatrzony jest podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Podczas działania funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego obywatela Ukrainy i zabezpieczyli obuwie, biżuterię, perfumy, okulary przeciwsłoneczne oraz torebki, których rynkową wartość szacuje się na około milion złotych.

Mężczyzna po wysłuchaniu zarzutów poddał się dobrowolnie karze i został zwolniony do domu. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony