Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w sprawie grupy "Pershinga"

Data publikacji 26.08.2011

W ręce funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego i policyjnych antyterrorystów wpadł 24-letni Marcin C. ps. Flak, brat przywódcy gangu. Mężczyźnie zarzucono napad oraz stosowanie przemocy wobec świadka. To już kolejna zatrzymana osoba w sprawie grupy „Pershinga” z Solca Kujawskiego zajmującej się porwaniami.

Policjanci z Centralnego Biuro Śledcze przeprowadzili kolejne działania do sprawy związanej ze środowiskiem pseudokibiców bydgoskiego klubu piłkarskiego. Jest to kontynuacja zatrzymań do których doszło w lipcu 2011 r. Wówczas na trzy miesiące do aresztu trafiło czterech mieszkańców Solca Kujawskiego: Maciej C. ps. Pershing, Mieszko K. ps. Miecho, Michał R. oraz Przemysław B., członkowie grupy zajmującej się m.in. pozbawieniem wolności ze szczególnym udręczeniem pokrzywdzonego.

Wcześnie rano antyterroryści i policjanci Centralnego Biura Śledczego weszli do kolejnego mieszkania w Solcu Kujawskim, w którym przebywał brat "Pershinga", 24-letni Marcin C. ps. Flak. Zatrzymanemu mężczyźnie śledczy zarzucają dokonanie napadu w Solcu Kujawskim w czerwcu 2011 r. i kradzież telefonu komórkowego oraz pieniędzy, a ponadto użycie przemocy wobec pokrzywdzonego w związku z tym, że złożył obciążające go zeznania.

Dzisiaj podejrzany został doprowadzony do sądu. Najbliższe 2 miesiące 24-latek spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Czytaj również: CBŚ rozbiło grupę zajmującą się uprowadzeniami >>
 

Film Kolejne zatrzymania w sprawie grupy "Pershinga"

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejne zatrzymania w sprawie grupy "Pershinga" (format flv - rozmiar 4.88 MB)

Powrót na górę strony