Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani międzynarodowi złodzieje samochodów

Data publikacji 29.08.2011

Zatrzymanie członków zorganizowanej grupy przestępczej tzw. wołomińskiej, zajmujących się kradzieżami samochodów - 32-letniego Marcina G., ps. Gocław, 30-letniego Marcina Z. ps. Diabeł i 30-letniego Mariusza P., ps. Maniek – to efekt akcji przeprowadzonej na autostradzie A2 przez stołecznych policjantów. Akcja była możliwa dzięki współpracy z policją niemiecką, koordynowanej przez Biuro Kryminalne KGP. W działaniach brał także udział policyjny śmigłowiec.

Wytężona praca operacyjna stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością samochodową doprowadziła wczoraj do zatrzymania osób zajmujących się kradzieżami samochodów na międzynarodową skalę. Akcja była możliwa dzięki współpracy z policją niemiecką, koordynowanej przez Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji. W ręce stołecznej samochodówki wpadli zawodowi złodzieje samochodów, członkowie zorganizowanej grupy przestępczej tzw. wołomińskiej - 32-letni Marcin G., ps. Gocław, 30-letni Marcin Z. ps. Diabeł i 30-letni Mariusz P., ps. Maniek. Wszyscy wielokrotnie zatrzymywani i karani za kradzieże samochodów. Policjanci odzyskali także trzy samochody: mazdę 3 skradzioną w Niemczech oraz mazdę 6 i hondę accord skradzione w Polsce.

W godzinach południowych na autostradzie A2 między Koninem a Poznaniem wylądował śmigłowiec Komendy Głównej Policji z policjantami wydziału realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji na pokładzie, blokując skutecznie drogę przejazdu mężczyznom prowadzącym z Niemiec do Polski kradzione pojazdy. W tym samym momencie policjanci ze stołecznej „samochodówki” w nieoznakowanych radiowozach wraz ze swoimi kolegami z komendy rejonowej na warszawskich Bielanach odcięli im drogę odwrotu. W potrzasku znaleźli się zarówno mężczyźni kierujący skradzionymi samochodami jak i prowadzący swoich kolegów „pilot” poruszający się bmw 316, mający za zadanie informowania o ewentualnych zagrożeniach. W odzyskanych pojazdach policjanci znaleźli i zabezpieczyli moduły komputerowe, łamaki oraz inne przyrządy służące zatrzymanym mężczyznom do kradzieży samochodów.

Cała akcja trwała zaledwie kilka minut. To było brawurowe a zarazem doskonale zaplanowane i zrealizowane zatrzymanie. Kompletnie zaskoczeni obrotem sprawy mężczyźni poddali się nie stawiając oporu interweniującym policjantom. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu, za co grozi im do 10 lat więzienia w warunkach recydywy i multirecydywy. Na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia wszystkich złodziei aresztował na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KSP / mw)

Skuteczna walka polskiej Policji z przestępczością samochodową »

Film Zatrzymani międzynarodowi złodzieje samochodów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani międzynarodowi złodzieje samochodów (format flv - rozmiar 12.78 MB)

Powrót na górę strony