Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie wiceprezesa biura turystycznego

Data publikacji 22.05.2007

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali byłego wiceprezesa biura turystycznego, podejrzanego o oszustwa osób fizycznych i podmiotów gospodarczych na całym świecie. Jak wynika z ustaleń policjantów, łączne straty osób pokrzywdzonych przekraczają cztery miliony złotych. 37-letniemu jeleniogórzaninowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci z KMP w Jeleniej Górze zatrzymali 37-letniego jeleniogórzanina, któremu 21 maja br. przedstawiono siedem zarzutów o oszustwa i zarzut nieogłoszenia upadłości spółki, mimo ciągłych strat firmy. Przestępstw tych jeleniogórzanin dopuścił się w okresie od października 2000 do października 2003 roku.

Mężczyzna będąc w tym okresie wiceprezesem jednego ze znanych jeleniogórskich biur turystycznych wiedział, że firma wykazywała straty. Mimo problemów finansowych nadal zawierał umowy z gestorami turystyki na całym świecie w imieniu Polaków, którzy chcieli spędzić wakacje z tym biurem turystycznym. Zarówno od jednych, jak i od drugich przyjmował na poczet wczasów zaliczki w różnych kwotach. Szacuje się, że straty tych osób wynoszą ponad 4,3 mln złotych.

Za popełnione przestępstwa jeleniogórzaninowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego zastosowano dozór policyjny, poręczenie majątkowe w kwocie 10 tys. zł i zakaz opuszczania kraju.

 

Powrót na górę strony