Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bójka w okręgowej lidze

Data publikacji 29.08.2011

Policjanci zatrzymali pierwszych uczestników chuligańskiej konfrontacji, do której doszło w miejscowości Myślibórz podczas sobotniego meczu o mistrzostwo ligi okręgowej pomiędzy drużynami Kasztelan Żarnów – LKS Lubochnia. Śledczy trakują sprawę rozwojowo i zapowiadają kolejne zatrzymania.

27 sierpnia 2011 roku na trybunach stadionu w Myśliborzu zasiadło 30 kibiców przyjezdnych i około 20 sympatyków drużyny z Żarnowa. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, po godzinie 17.00 pomiędzy fanami przeciwnych drużyn doszło do bójki zainicjowanej przez pseudokibiców z Lubochni. Z uwagi na eskalacje chuligańskich zachowań mecz został przerwany. O zajściu powiadomiono policję.

Starcie przeniosło się z trybun na boisko. Część osób, która nie chciała uczestniczyć w stadionowej burdzie, schroniła się w szatni. Chuligani z Lubochni, słysząc nadjeżdżające policyjne radiowozy, uciekli do pobliskiego kompleksu leśnego, pozostali odjechali autobusem. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd i wylegitymowali znajdujące się w nim osoby. Przesłuchano także rannego 44-latka przewiezionego do szpitala. Został on uderzony szklaną butelką w głowę, a następnie kopany przez pseudokibiców z Lubochni.

Policjanci, bazując na rysopisach, a także innych ustaleniach, wytypowali pierwszych podejrzanych. W działania oprócz opoczyńskich funkcjonariuszy zaangażowano również tomaszowskich stróżów prawa. Zatrzymali oni 29-letniego sprawcę pobicia. Badanie wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Tego samego dnia dołączyło do niego trzech innych pseudokibiców. Usłyszeli już zarzuty chuligańskich zachowań, m.in. czynnego udziału w stadionowej bójce narażającej uczestników na niebezpieczeństwo utraty życia.

Cały czas trwają czynności mające na celu ustalenie pełnej listy uczestników konfrontacji, wśród których byli także nieletni. Do tej pory funkcjonariusze m.in. przesłuchali kilkunastu świadków, wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli dokumentację dotyczącą przebiegu meczu, pierwszym czterem podejrzanym przedstawili zarzuty występku o charakterze chuligańskim.

Za udział w bójce grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu do lat 10. Śledczy trakują sprawę rozwojowo i zapowiadają kolejne zatrzymania.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony