Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skazani w trybie przyspieszonym po sobotnim Grand Prix

Data publikacji 29.08.2011

Wczoraj toruński sąd, w trybie przyspieszonym, orzekł kary wobec ośmiu osób zatrzymanych podczas sobotnich Indywidualnych Mistrzostw Świata na Żużlu Grand Prix Polski 2011. Zatrzymanych skazano na karę grzywny i zastosowano wobec nich zakazy wstępu na tego typu imprezy.

Zatrzymane osoby przebywały w miejscu niezgodnym z zakupionymi biletami, a jednocześnie siedząc na schodach, blokowały drogę ewakuacyjną. Pracownicy ochrony wskazali kibicom ich miejsca, ale oni pomimo wielokrotnych interwencji nie reagowali. W konsekwencji zostali zatrzymani i przekazani w ręce policjantów. Większość była nietrzeźwa. Mieli od pół do przeszło 2 promili alkoholu w organizmie. Przy jednym z mężczyzn mundurowi znaleźli prawie 2 gramy marihuany. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj sędzia w Toruniu, działając w trybie przyspieszonym, skazał czterech z zatrzymanych na karę grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych oraz wymierzył im dwuletni zakaz wstępu turnieje z cyklu Grand Prix na żużlu rozgrywane na terenie Polski. Trzech następnych otrzymało karę grzywny w wysokości tysiąca złotych i roczny zakaz wstępu na takie turnieje. Ostatni z zatrzymanych musi zapłacić 1200 złotych grzywny i także przez 3 lata ma zakaz wstępu na tego typu turnieje.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony