Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabił za jajecznicę

Data publikacji 22.05.2007

Policjanci z Bytomia zatrzymali 22-letniego mieszkańca tego miasta, który śmiertelnie ugodził nożem swojego o rok młodszego brata. Według wstępnych ustaleń poszło o jajecznicę. W trakcie kłótni o sposób jej przygotowania i dalszej przepychanki, mężczyzna zadał swojemu bratu kilka ciosów nożem. Przerażony tym co zrobił, pobiegł do pobliskiego baru żądając zawiadomienia pogotowia.

Gdy na miejsce przyjechała karetka lekarz nie był już w stanie pomóc rannemu. W mieszkaniu przy ul. Piekarskiej policjanci zastali pijanych rodziców braci, na oczach których najprawdopodobniej doszło do tragedii. Stwierdzono, że wcześniej trwała tam libacja alkoholowa. 

Funkcjonariusze szybko ustalili przebieg zdarzeń. Sprawcę zabójstwa zatrzymali po około 3 godzinach. Jeszcze wtedy badanie trzeźwości dało wynik prawie 3 promile. Pod koniec marca mężczyzna wyszedł z więzienia na zwolnienie warunkowe, gdzie siedział za włamania. 

Dopiero po wytrzeźwieniu będzie możliwe przesłuchanie sprawcy i świadków. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje teraz prokurator i sąd.

Powrót na górę strony