Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z narkotykami wartymi prawie 70 tys. zł

Data publikacji 29.08.2011

Do aresztu na 3 miesiące trafił 52-letni mężczyzna, u którego w mieszkaniu zabezpieczono prawie 2,5 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości prawie 70 tys. złotych. Policjanci ustalają skąd pochodziły narkotyki i komu były dostarczane. Zatrzymanemu grozi kara 10 lat więzienia.

W piątek na jednej z ulic w Bydgoszczy patrol Oddziału Prewencji Policji legitymował mężczyznę. Po sprawdzeniu okazało się, że 52-latek ma w reklamówce popakowane narkotyki. W dalsze czynności włączyli się policjanci z komisariatu na Śródmieściu i wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej. Policjanci przeszukali mieszkanie zatrzymanego, ustalili także, że użytkuje on jeszcze inne mieszkanie w oficynie przy tej samej ulicy. Tam w pomieszczeniach w różnych miejscach - w wiadrze w brodziku, w puszkach po odżywkach i farbie, czy pod łóżkiem, zabezpieczyli ponad 1,9 kg marihuany oraz ponad 400 g amfetaminy.

Jak wynika z ustaleń śledczych, z przejętych przez Policję substancji można było przygotować ponad 2 300 porcji narkotyków. Zabezpieczone środki odurzające warte są na czarnym rynku około 70 000. Ponadto policjanci zabezpieczyli wagi elektroniczne, wykorzystywane do porcjowania.

52-letni Waldemar R. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił mu zarzut udzielania w celach zarobkowych narkotyków innym osobom oraz posiadania znacznych ilości zakazanych środków. Grozi za to przestępstwo kara do 10 lat więzienia.

Teraz śledczy będą sprawdzać czy, a jeśli tak, to dla kogo „pracował” bydgoszczanin, skąd pochodziły narkotyki i komu były dostarczane. Nie wykluczają dalszych zatrzymań. 52-latek trafił do aresztu na 3 miesiące.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja