Niewdzięczni wnukowie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niewdzięczni wnukowie

Data publikacji 30.08.2011

Policja zatrzymała 26-letnią kobietę i jej 19-letniego brata, którzy ukradli swojej babci 7150 euro oraz biżuterię i stare monety o wartości 10 tys. złotych. Wnukowie wykorzystali nieobecność babci przebywającej w szpitalu. 26-latka za skradzione pieniądze kupiła sobie samochód oraz ubrania, biżuterię i kosmetyki, a jej brat wyjechał za granicę. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę na komendę policji w Piaskach zgłosiła się 65-letnia mieszkanka Trawnik, która zawiadomiła, że gdy przebywała w szpitalu, z mieszkania ukradziono jej pieniądze oraz biżuterię, które ukryła w piwnicy. O kradzież podejrzewała swoją wnuczkę, która mieszkała wraz z nią.

Policjanci ustalili, że 26-letnia kobieta wraz ze swoim 19-letnim bratem, wiedząc, że babcia trzyma w domu większą kwotę oraz wartościową biżuterię, postanowili je odszukać. Udało się im to i podzielili się łupem. 19-latek z pieniędzmi wyjechał z Polski, natomiast kobieta kupiła sobie samochód, ubrania, biżuterię i kosmetyki. Część pieniędzy przekazała również swojemu chłopakowi na przechowanie.

26-latka usłyszała już zarzuty, do których się przyznała. Policja zabezpieczyła samochód oraz odzyskała biżuterię, monety oraz część pieniędzy.

Wnukom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

Film Niewdzięczni wnukowie


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Niewdzięczni wnukowie (format flv - rozmiar 685.83 KB)

Powrót na górę strony
Polska Policja