Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibic zatrzymany w związku z antysemickimi hasłami podczas meczu

Data publikacji 30.08.2011

Policjanci z Wrocławia zwalczający przestępczość pseudokibiców zatrzymali dzisiaj rano mężczyznę, podejrzewanego o nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych podczas meczu piłkarskiego pomiędzy drużynami Śląska Wrocław i Widzewa Łódź, który 28 sierpnia odbył się we Wrocławiu.

Do zatrzymania doszło w miejscu zamieszkania podejrzewanego, który już wcześniej został zidentyfikowany przez policję. Zatrzymany to 20-letni wrocławianin, czynny kibic wrocławskiej drużyny, uczestniczący w prowadzeniu oprawy związanej z dopingiem na trybunach podczas meczu. To właśnie podczas takiego dopingu m.in. skandowano hasła o charakterze antysemickim.

Już wczoraj, po analizie zapisów z monitoringu oraz konsultacji z prokuraturą, policjanci z komisariatu na wrocławskim Grabiszynku wszczęli postępowanie wobec podejrzenia o popełnienie ww. przestępstwa. Dzisiaj funkcjonariusze w ramach prowadzonego postępowania wykonują czynności z udziałem zatrzymanego mężczyzny. Podejrzany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Zatrzymany będzie dzisiaj doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Przypomnijmy, że za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony