Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował podrobionymi lekami

Data publikacji 30.08.2011

Kryminalni z I Komisariatu w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który wprowadzał do obrotu podrobione leki na potencję. Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymany sprowadzał trefne tabletki z zagranicy. Za wprowadzanie do obrotu środków farmaceutycznych 45-latkowi może grozić do 2 lat więzienia.

Operacyjne ustalenia policjantów wskazywały na to, że na rynku pojawiły się podrobione leki. Jedną z okoliczności, która wskazywała na nielegalność pochodzenia farmaceutyków była ich cena. Opiewała ona na sumę od 15 do 30 złotych, podczas gdy oryginalne produkty kosztowały ponad 120 złotych. Ponadto towar oferowany był do sprzedaży bez recepty, a tego typu leki wymagały dokumentacji lekarskiej.

Mężczyzna podejrzewany o wprowadzanie do obrotu podrobionych leków został zatrzymany przez kryminalnych w jednym z centrów handlowych na Śródmieściu. 45-letni mieszkaniec Konstantynowa Łódzkiego od razu przyznał się do winy. Tłumaczył, że leki sprowadzał z zagranicy a następnie rozprowadzał je wśród znajomych i poleconych osób.

W wyniku przeszukania mężczyzny, jego mieszkania i samochodu operacyjni zabezpieczyli ponad 800 trefnych tabletek. Zabezpieczony towar przekazano już do ekspertyzy, która wykaże czy tabletki nie zawierały szkodliwych substancji.

Za wprowadzanie do obrotu środków farmaceutycznych zatrzymanemu może grozić do 2 lat więzienia.

(KWP w Łodzi / mw)
 

Powrót na górę strony