Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa złodziei europalet

Data publikacji 31.08.2011

Osiem osób zamieszanych w kradzieże palet transportowych wpadło w ręce bydgoskich kryminalnych. Poszkodowany oszacował, że tylko w ciągu miesięcznej działalności grupy jego straty sięgnęły 70 tys. zł. 6 osób usłyszało zarzuty kradzieży, dwie kolejne - paserstwa. Wszystkim grozi kara do 5 lat więzienia.

Kryminalni z komendy miejskiej w Bydgoszczy rozbili grupę złodziei europalet. Funkcjonariusze od dłuższego czasu zbierali informacje o osobach, które mogą dokonywać kradzieży i skupowania „lewego” towaru.

W poniedziałek, w jednym ze skupów na terenie gminy Białe Błota, policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy przywieźli skradzione palety i pojemniki siatkowe, oraz właściciela punktu. Dalsze ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania pięciu kolejnych osób, które brały udział w tym przestępczym procederze. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że grupa mogła działać nawet od kilku miesięcy. Ponad 70 000 złotych to wstępne straty, oszacowane przez poszkodowanego, na które został on narażony tylko przez miesięczną działalność grupy przestępczej.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty: sześcioro zatrzymanych usłyszało zarzuty kradzieży, dwóm osobom, które skupowały skradziony towar, postawiono zarzut paserstwa. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja