Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Więzienie za papierosa

Data publikacji 22.05.2007

Wczoraj policjanci z Ełku zatrzymali pijanego 25-letniego Adama J., który dokonał rozboju z użyciem broni gazowej. Zatrzymany wystrzelił w kierunku 16-latka po tym, gdy nie dostał żądanego papierosa. Grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.

Do rozboju z użyciem broni gazowej przez Adama J., doszło wczoraj po godzinie 20:00 przy sklepie w gminie Prostki. Do stojącego 16-latka podszedł mężczyzna i zażądał od niego papierosa. Zagroził, że jeżeli go nie dostanie użyje broni, którą wycelował w kierunku głowy chłopca. Gdy doliczył do trzech, strzelił. Potem uciekł. Nastolatek z poparzeniami okolic oka i czoła poskarżył się rodzicom. Ci zadzwonili na Policję.

Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia. Tam zauważyli mężczyznę odpowiadającego opisowi przekazanemu przez pokrzywdzonego. 25-letni Adam J., został zatrzymany. Jak się okazało był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 2,5 promila. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie przesłuchania zatrzymany mężczyzna wskazał miejsce ukrytego narzędzia zbrodni. Jak się okazało broń była zakopana na pobliskim polu. Adamowi J., został postawiony zarzut usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.  

 

Powrót na górę strony