Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

87 podejrzanych pseudokibiców

Data publikacji 01.09.2011

Policjanci i prokuratorzy z Bydgoszczy wciąż pracują nad sprawą związaną z burdą na stadionie podczas Pucharu Polski. Od początku śledztwa zarzuty usłyszało już 87 osób. Są to pseudokibice Lecha i Legii. Identyfikacja kolejnych ciągle trwa.

W śledztwie nadzorowanym przez bydgoską prokuraturę już 87 osób usłyszało zarzuty. Na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów, prokuratorzy przedstawili zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, głównie w zakresie wtargnięcia na płytę boiska, rzucania różnymi przedmiotami w kierunku ochrony. Niektóre z osób były przy tym zamaskowane szalikami lub częściami garderoby. Wobec 82 podejrzanych prokurator zastosował policyjne dozory oraz zakazy stadionowe, które obowiązywać będę na meczach piłki nożnej w Polsce, ale także podczas EURO 2012 na terenie Ukrainy. Wobec 4 podejrzanych także poręczenia majątkowe. Po wydaniu zgody przez prokuratora na publikację wizerunku pseudokibiców na stronach internetowych poznańskiej i warszawskiej Policji, kilka osób po rozpoznaniu się, stawiło się w prokuraturze w Bydgoszczy. Większość z podejrzanych, po ich zidentyfikowaniu przez policjantów, otrzymuje wezwania do stawienia się w prokuraturze, gdzie są przesłuchiwani.

Wczoraj (31.08) do prokuratury w Bydgoszczy stawił się mieszkaniec Gniezna, a na początku sierpnia (03.08) w prokuraturze w Warszawie mieszkaniec podwarszawskiej miejscowości Józefosław. 26-latek i 33-latek usłyszeli zarzuty wtargnięcia na murawę boiska podczas meczu na bydgoskim stadionie.

Nad ustaleniem, kto brał udział w zamieszkach po finale Pucharu Polski, pracują policjanci głównie z województw: mazowieckiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony