Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nękał nieznajomych SMS-ami - odpowie za stalking

Data publikacji 01.09.2011

Za stalking odpowie 50-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna znalazł na ulicy telefon, z którego przez kilka miesięcy wysyłał do nieznanych mu osób SMS-y zawierające m.in. treści erotyczne i wulgarne. Do niektórych osób kierował groźby pozbawienia życia. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W połowie lutego br. 50-letni mieszkaniec Lublina znalazł na ulicy telefon komórkowy. Aparat był sprawny i posiadał kartę z dostępem do listy kontaktowej. Znalazca nie zamierzał szukać właściciela, postanowił wykorzystać go w innym celu. Początkowo zaczął wysyłać SMS-y do wybranych osób ze skrzynki kontaktowej. Pomimo, że nie znał tych osób pisał, że zamierza popełnić samobójstwo. Z czasem treści stawały się coraz bardziej agresywne, miały charakter erotyczny i wulgarny. W konsekwencji do niektórych osób kierował groźby pozbawienia życia.
Sprawca nękał SMS-ami głównie kobiety. Zaangażował się tak bardzo, że doładowywał konto znalezionego telefonu, a z czasem wysyłał wiadomości ze swojego telefonu.

Po pewnym czasie osoby zaczęły zgłaszać się na policję. Sprawą zajęli się policjanci z IV komisariatu, którzy po numerach telefonu ustalili sprawcę. 50-letni mieszkaniec Lublina podczas zatrzymania pisał SMS-y. Tłumaczył, że chciał poznać nowych ludzi i nawiązać znajomości.

Mundurowi ustalili już dziewięć pokrzywdzonych osób. Dziś na komisariat mają zgłosić się kolejne trzy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty podczas i przyznał się do winy. Sprawca będzie odpowiadać między innymi za przestępstwo stalkingu, czyli uporczywe nękanie osób i wzbudzenia w nich poczucia zagrożenia. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie/js)
 

Powrót na górę strony