Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbito grupę włamywaczy

Data publikacji 02.09.2011

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wspólnie z kolegami z Bydgoszczy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą dokonującą włamań do placówek bankowych i hurtowni na terenie całego kraju. Straty, jakie powstały w wyniku tej przestępczej działalności, szacuje się na blisko milion złotych. Decyzją sądu 5 zatrzymanych mężczyzn tymczasowo aresztowano na trzy miesiące.

W śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 25 do 34 lat.

Do ich zatrzymania doszło 29 sierpnia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Mężczyźni wpadli w momencie kiedy usiłowali włamać się do hurtowni ze środkami ochrony roślin. Po zatrzymaniu cała piątka została przewieziona do KWP w Opolu. Wczoraj (1 września) decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Jak ustalili kryminalni z Opola, grupa dokonała kilkunastu włamań do placówek bankowych i hurtowni ze środkami ochrony roślin. Mężczyźni do popełniania przestępstw używali profesjonalnego sprzętu, w trakcie włamań, posługiwali się m.in. sprzętem radiowym służącym do nawiązywania ze sobą kontaktu i zagłuszaczami GSM. Policjanci ustalili również, że trzech z zatrzymanych mężczyzn w kwietniu tego roku włamało się do jednej z hurtowni na terenie Opolszczyzny. Z jej terenu wynieśli wtedy m.in. pieniądze i środki ochrony roślin. Straty jakie z tego tytułu poniósł właściciel to blisko 500 tysięcy złotych.

Trzej podejrzani - Klaudiusz B., Sławomir J. i Rafał R. usłyszeli zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Natomiast Sebastianowi G. i Maciejowi C. prokurator przedstawił zarzut usiłowania włamania do hurtowni w nocy z 29 na 30 sierpnia, którego mieli dokonać wspólnie i w porozumieniu z trzema pozostałymi mężczyznami.

Podejrzanym grożą kary nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu/js)
 

Powrót na górę strony