Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za wymuszenia rozbójnicze i sutenerstwo

Data publikacji 02.09.2011

Pilscy kryminalni zatrzymali w miniony poniedziałek pięciu mieszkańców Piły. Czterech z nich usłyszało zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Dodatkowo dwóch ze sprawców podejrzanych jest o sutenerstwo oraz ułatwianie uprawiania prostytucji. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz odpowiednio kara 10 oraz 3 lata pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu pilscy kryminalni uzyskali informację, że do dwóch kobiet zamieszkujących w jednym z mieszkań przy ulicy Kraszewskiego w Pile zgłosili się nieznani mężczyźni. Według posiadanych informacji zażądali oni od kobiet 1,5 tys. złotych za tzw. ochronę, bo -  jak twierdzili - świadczą one w wynajmowanym mieszkaniu usługi seksualne.

W miniony poniedziałek funkcjonariusze postanowili zorganizować zasadzkę. W wynajmowanym przez kobiety mieszkaniu zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn, którzy przyszli po pieniądze. Dwaj pozostali wpadli w ręce funkcjonariuszy, czekając na swoich kompanów w zaparkowanym pod blokiem samochodzie. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali piątego mężczyznę zamieszanego w cały proceder.

Podczas prowadzonych przeszukań w mieszkaniach zatrzymanych sprawców śledczy zabezpieczyli między innymi dużą ilość pieniędzy, środki odurzające oraz kilkanaście telefonów komórkowych służących do prowadzenia przestępczego procederu.

W minioną środę pilska prokuratura zastosowała wobec dwóch mężczyzn dozór policyjny. Dzień później decyzją sądu w Pile pozostała trójka sprawców została aresztowana na okres trzech miesięcy.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Piły w wieku od 25 do 32 lat. W przeszłości byli już wielokrotnie notowani przez Policję. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im kara 10 oraz 3 lat pozbawienia wolności. Prowadzący sprawę twierdzą, że ma ona charakter rozwojowy, dlatego też nie wykluczają w najbliższym czasie dalszych zatrzymań.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony