Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani członkowie grupy przestępczej napadającej na kantory

Data publikacji 02.09.2011

Pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego i komendy miejskiej w Tarnobrzegu. Zatrzymani specjalizowali się w napadach na kantory wymiany walut. Policjanci ustalili, że w roku 2004 napadli na właściciela kantoru w Stalowej Woli, a rok później na właścicielkę kantoru w Staszowie. Są też podejrzani o dwa napady rabunkowe w Monachium.

Grupa operacyjno-dochodzeniowa, w skład której wchodzą policjanci Centralnego Biura Śledczego i komendy miejskiej w Tarnobrzegu, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, prowadzi śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie dokonali rozbojów na Podkarpaciu i w województwie świętokrzyskim.

W ramach śledztwa policjanci nawiązali współpracę z niemiecką prokuraturą, bowiem członkowie grupy dokonali dwóch napadów rabunkowych w Monachium. W pierwszym przypadku okradli właściciela kamienicy, w drugim ofiarą była młoda kobieta. Osoba ta zmarła wskutek obrażeń, jakich doznała podczas napadu.

Przestępcy specjalizowali się w napadach na osoby prowadzące kantory wymiany walut. Dotychczas policjanci zatrzymali pięciu podejrzanych. Usłyszeli oni zarzuty udziału i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, dokonania dwóch rozbojów z użyciem broni palnej w latach 2004 i 2005. Sprawcy zrabowali wówczas w sumie ponad pół miliona złotych.

Śledztwo trwa.

(KWP w Rzeszowie / mw)
 

Powrót na górę strony