Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za nielegalny handel mięsem

Data publikacji 02.09.2011

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP rozpracowali i rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się nielegalnym handlem mięsem. Zatrzymano osiem osób, które w ciągu kilku lat zajmowały się nielegalnym handlem mięsa.

Wczoraj, w godzinach rannych policjanci rozbili 8-osobową grupę przestępczą. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu gostyńskiego i kościańskiego w wieku od 26 do 50 lat. Jak ustalono, osoby te zajmowały się nielegalnym obrotem mięsa. W ciągu kilku lat przestępcy zdołali dokonać obrotu kilku ton mięsa. Wstępnie straty szacowane są na setki tysięcy złotych na szkodę różnych zakładów mięsnych. Rozpracowanie grupy i przygotowanie zatrzymań zajęło sporo czasu i wysiłku. Ostatecznie, wczoraj rano, zatrzymano osiem osób.

Dwie osoby zostały zatrzymane na gorącym uczynku podczas kradzieży 220 kg mięsa. Leszczyńscy policjanci mieli także informacje o nielegalnej broni. W związku z tym, przy zatrzymaniach brał udział Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji KWP w Poznaniu. Wsparciem służyli także policjanci z KPP Gostyń i KPP Kościan. W mieszkaniach zabezpieczono dwie jednostki nielegalnej broni długiej oraz amunicję. Ujawniono także posiadanie 58 litrów nielegalnego spirytusu. Dokonano zabezpieczenia mienia w postaci samochodów na kwotę 200 tys. zł oraz pieniędzy w kwocie blisko 60 tys. zł.

Wczoraj zatrzymani usłyszeli zarzuty. Wobec sześciu osób zastosowano dozór policyjny oraz wysokie poręczenia majątkowe. O losie dwóch pozostałych osób zadecyduje dziś Prokurator Okręgowy w Poznaniu. Sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

Praca operacyjna Policji trwała wiele miesięcy. Sprawę nadzoruje Wydział do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.
 

Powrót na górę strony