Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za odpalenie rac na stadionie

Data publikacji 05.09.2011

Policjanci z Trzebnicy zatrzymali sześciu pseudokibiców, którzy podczas sparingu drużyn ze Żmigrodu i Wrocławia odpalili na trybunach race świetlne. Zatrzymani to młodzi ludzie w wieku od 16 do 29 lat. Teraz nie tylko odpowiedzą za złamanie przepisów, ale mogą zostać objęci zakazem wstępu na imprezy masowe. Za posiadanie i odpalenie materiałów pirotechnicznych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zatrzymali sześć osób podejrzanych o posiadanie oraz odpalenie rac świetlnych podczas imprezy sportowej. Do zdarzenia doszło 3 września br. w Żmigrodzie. Podczas imprezy masowej z okazji otwarcia stadionu piłkarskiego w mieście, został zorganizowany mecz sparingowy pomiędzy drużynami „KS Piast Żmigród” i „WKS Śląsk Wrocław”. Na trybunach zasiadło około 1 100 kibiców obydwu drużyn. Do pewnego momentu spotkanie przebiegało spokojnie. Około 15 minut przed zakończeniem sparingu, w sektorze za jedną z bramek, po zdobyciu gola przez drużynę Śląska Wrocław kilku pseudokibiców odpaliło race świetlne. Funkcjonariusze po tym zdarzeniu rozpoczęli identyfikację osób odpowiedzialnych za posiadanie i odpalenie materiałów pirotechnicznych. Bezpośrednio po zakończeniu meczu zatrzymali dwóch pseudokibiców, a kolejnych czterech następnego dnia - na podstawie nagrania z monitoringu. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu trzebnickiego w wieku od 16 do 29 lat.

Pseudokibice odpowiedzą za posiadanie i odpalenie materiałów pirotechnicznych, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Materiały zebrane w sprawie 16-latka zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich, który to podejmie decyzje w jego sprawie. Policja wnioskować będzie do prokuratury o zakaz wstępu na imprezy masowe na 2 lata oraz grzywnę.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony